3T TEKSTİL

1995 yılında kurulan firmamız teknik tekstil imalat, ithalat ve ihracatı amacıyla kurulmuştur. İlk iştigal konusu yerli branda toplantıcılığı olan firma ilerleyen zamanlarda konusunda Türkiye piyasasında fırsatları değerlendirmek amacıyla ithalata başlamış ve piyasaya hem kaliteli hem de makul fiyatlarda mal sunmaya başlamıştır. Kısa zamanda cirosunda kayda değer artışlarkaydetmiş ve yurtdışında teknik tekstil konusunda lider firmaların distribütörlüğünü almaya başlamıştır. Bu manada iştigal konusunu bir temsilcilikten distribütörlüğe kaydırıp, ithal ettiği malları stoklamaya ve iç piyasa müşterilerine her daim mal sunacak şekilde deposunda mal bulundurmaya başlamıştır. En kuvvetli olduğu TIR/kamyon PVC kaplı branda sektöründe, brandanın yanında, yine nakliye sektörüne yönelik ürün çeşitlendirmeye gitmiş olup, bu tip ticari araçlarınmetal üst yapı sistemlerinde Türkiye’de söz sahibi olmaya başlamış ve ithalatın yanında çatı sistemlerinin imalatına başlamıştır.

Günümüzde firmamız yukarıda bahsi geçen ticari araç sektörüne yönelik üst çatı sistemlerinde gerek PVC kaplı branda gerekse mekanik aksam tedarikçisi olarak sektör liderlerindendir. Ürün gamına, yine dünyada kendi iştigal konularında lider olan tentelik kumaş, gölgelik ağ, dış mekan mobilyakumaş üreticilerinin distribütörlüğünü alarak, ürün çeşitlendirmesine gitmiş olan 3T, hitap ettiği sektörlerde sadece bir malzeme satıcısı olmayıp, sattığı ürünleri kullanıp imalat yapan firmalara teknik destek sağlayarak, bu firmaların ürün geliştirmelerine-daha kaliteli mamul malzeme üretmelerine ve yurtdışına ihracat yapma imkanlarına sahip olmalarına vesile olmuştur.

3T, Türkiye’nin her bölgesinde kurduğu pazarlama ağı ile müşterilerinin ihtiyaçlarını yerinde görüp elden gelen en iyi hizmeti sunmaya gayret etmekte ve gereken ve/veya uygun görülen herhalde eğitim ve teknik desteklerini müşterilerinden esirgemeden sunarak sektörün gelişmesine çalışmaktadır. Şirketimiz sektöre farklı yaklaşımı ile tüm müşterileri ilişkilerinde seviyeli insani ilişkiler, gerektiği hallerde teknik destek kavramlarını öne çıkararak karşılıklı iş geliştirme ve karşılıklı kazanma yolunu benimsemiş ve yıllardır da bu yaklaşımı ile farklılaşarak her yeni yılda ciro ve karlılık artışını her türlü ekonomik şartlarda devam ettirmeye muvaffak olmuştur.

Son yıllarda, yüksek mamul stok ve kazandığı teknik becerileri ile ihracata da yönelmiş olan firmamız, bu iştigal konusuna yükselen bir ivme kazandırmıştır. Yine dünyada söz sahibi bir Belçika firmasıyla, nakliye sektöründe gelişmekte olan kayar çatı ve yan perde konularında bir organik ilişkiye girip ufkunu genişletmiştir.